czesciskody.pl

Twój ulubiony blog!

Czy warto skorzystać z usług trenera personalnego?

Czy trener personalny (Kielce) jest potrzebny? Tyle ostatnio mówi się o usługach takich osób (jakie niekiedy pojawiają się jak grzyby po deszczu), że wiele osób ma dylemat. W szczególności tych, które są dopiero na początku swojej drogi, jeżeli chodzi o aktywność fizyczną. Czy to prawda, że trener personalny tylko naciąga na kasę? Oto kilka istotnych faktów, jakie mogą pomóc rozwiązać wszelkiego rodzaju dylematy.

Dla osób początkujących

„Ostatnio ćwiczyłem na WF-ie w szkole średniej, którą w sumie ukończyłem/łam kilkanaście lat temu.”, „Ostatnia aktywność fizyczna ograniczała się do chodzenia do sklepu spożywczego, który znajduje się za rogiem domu” – wiele osób często uświadamia sobie, że ich ruch w ostatnim czasie był znikomy, żeby nie powiedzieć, że zerowy. Czas na ruch! Ale od czego tak naprawdę zacząć, aby już na samym wstępie się nie zrazić? Od czego zacząć, aby pierwszy trening nie zakończył się kontuzją? Odpowiedź na to pytanie zna trener personalny w Katowicach. Ciężko powrócić na dobrą ścieżkę zdrowej aktywności fizycznej, ale na pewno się to uda – i to bez szkody dla organizmu.

Jak wykonywać ćwiczenia?

Niby wszyscy wiedzą, że przysiad to przysiad, a pajac to pajac. Ale czy ktoś uwzględnia to, jak powinno rozstawiać się w tym momencie nogi, aby nie doznać kontuzji? Osoby, które mają problemy z kontuzją, coś na pewno mogłyby powiedzieć na ten temat. Jeżeli ktoś faktycznie zastanawia się nad tym, czy trener personalny się opłaca, powinien uświadomić sobie, jak to jest z jego wiedzą, jeżeli chodzi o poprawną formę wykonywania ćwiczeń. Jeżeli jest ona naprawdę znikoma, a wykonywanie niektórych ćwiczeń jest bolesne (co nie powinno się zdarzać), to czas na rozmowę poważną z trenerem personalnym. To on wskaże błędy, jakie się popełnia, ucząc prawidłowej techniki swoich podopiecznych.

Które ćwiczenia będą najlepsze?

Informacja szczególnie ważna dla osób, które mogą pozwolić sobie na aktywność fizyczną, ale z pewnymi ograniczeniami, np. otyłość. Nie ma co od razu porywać się na intensywne HIIT, czy też cardio. Można zacząć od czegoś zdecydowanie spokojniejszego. Właściwie to należy zacząć. Jeżeli ktoś nie wie od czego, to powinien zaufać w tej kwestii trenerowi personalnemu. Komuś zależy na wyrzeźbieniu brzucha, ale nie ma zamiaru „pompować” sobie pośladków? Trener pomoże dobrać takie ćwiczenia, aby finalny efekt został naprawdę osiągnięty. Trener personalny – czy warto? Oczywiście, że tak. Już chyba nikt nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Praca na siłowni

Trenerzy personalni są najczęściej skupieni dookoła siłowni. To właśnie tam odbywają się zajęcia z jego udziałem, ale nie tylko. Jeżeli ktoś będzie chciał, może poprosić o osobiste treningi w domu, które także cechować się będą wysoką skutecznością. Z trenerem personalnym szybciej można osiągnąć zamierzone efekty. W szczególności, że będzie to także taka dodatkowa motywacja. Nie raz i nie dwa odczuje się chwilowe załamanie, ale będzie można sobie z nim poradzić, jeżeli taki motywator będzie stał u boku.

Powiązane artykuły