czesciskody.pl

Twój ulubiony blog!

Czym kierować się wybierając meble apteczne?

Z roku na rok powstaje coraz więcej aptek. Jest to naturalne następstwo faktu, że Polacy kupują coraz większe ilości leków oraz suplementów diety. Jednym z najważniejszych elementów nowo powstającej apteki jest odpowiedni wystrój oraz nowoczesne meble. Współcześnie apteki to już nie tylko miejsca z okienkiem i niedostępnymi dla klientów półkami. Bardzo istotne znaczenie ma ekspozycja, dzięki której klienci mogą oglądać oferowane leki oraz suplementy. Odpowiednio dobrane meble apteczne nie tylko polepszają pracę personelu, ale sprawią również, że klienci będą częściej odwiedzać to miejsce.

Meble apteczne — jakie powinny być?

Meble apteczne muszą być nie tylko estetyczne i cechować się nowoczesnym, eleganckim wyglądem. Przede wszystkim powinny one spełniać wymagania narzucone przez BHP. Co ważne, wyposażenie lokali aptecznych jasno określa rozporządzenie ministra zdrowia z 30 września 2002 roku. Zgodnie z nim apteka musi być wyposażona w stół ekspedycyjny, szafy ekspedycyjne, regały lub zamykane szafy magazynowe, szafy oraz sejfy, a także szafy chłodnicze i lodówki.

Głównym zadaniem nowoczesnych mebli aptecznych jest swobodne tworzenie ekspozycji oraz bezpieczne przechowywanie leków w uporządkowany sposób. Wbrew pozorom, nowoczesne meble apteczne posiadają obecnie wiele rozwiązań, które sprawiają, że z łatwością można stworzyć przyciągające wzrok i przyjazne dla klienta wnętrze. Są one niezwykle funkcjonalne oraz estetycznie wykonane, dzięki czemu z łatwością można wyróżnić się na tle konkurencyjnych aptek.

Najważniejsza jest ekspozycja

Najważniejszym zadaniem, jakie spełniają w aptece meble, jest odpowiednia ekspozycja towaru. Odpowiednio dobrane pozwalają także na podkreślenie charakteru danego miejsca. Co równie ważne muszą one również ułatwiać utrzymanie czystości, co jest szczególnie istotne w takich miejscach jak apteka. Meble apteczne muszą być również wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz na codzienną eksploatację.

Decydując się na zakup nowych mebli aptecznych, bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na jakość oraz samo wykonanie. Muszą być one trwałe oraz przede wszystkim niezwykle mocne i wytrzymałe. Mają one w końcu służyć do przechowywania leków oraz suplementów przez kilka lat. Nikt przecież nie szuka mebli, które należy wymienić po kilku miesiącach eksploatacji. Ponadto nowoczesne meble apteczne muszą wyróżniać się funkcjonalnością oraz odpowiednim designem. Jest to ważne nie tylko dla farmaceutów, ale również dla klientów i ma służyć zwiększeniu handlu w aptece.

Zgodnie z dzisiejszymi wymogami, meble apteczne muszą być ustawione w taki sposób, aby umożliwić klientom swobodny dostęp do regałów z suplementami diety. Dzięki temu mogą oni sami czytać etykiety i wybrać produkty, które w najlepszy sposób będą odpowiadały ich potrzebom. Bardzo ważne więc jest, aby meble umożliwiały oryginalną oraz estetyczną ekspozycję produktów. Nie tylko zwiększy to sprzedaż ale sprawi również, że apteka zyska w pełni funkcjonalną przestrzeń.

Powiązane artykuły