czesciskody.pl

Twój ulubiony blog!

Czym są falowniki Huawei?

Huawei to tzw. duży gracz na rynku wśród producentów elektroniki. Firma jest największym producentem falowników na świecie, a to jest ziarnko piasku w piaskownicy produktów wspomnianego chińskiego potentata. Huawei powstało w 1987 roku. Ich produkty są dostępne w stu siedemdziesięciu krajach. Można powiedzieć, że na rynku fotowoltaiki dopiero raczkują, ale mają ogromne doświadczenie w dziedzinie elektroniki jako takiej. Huawei na pewno jest Ci znany z produkcji telefonów. Czy warto kupić falownik tej marki? Mamy nadzieję, że lektura tego artykułu pomoże Ci podjąć decyzję. Polecamy też zapoznanie się z parametrami urządzenia pod adresem https://krainaoze.pl/kategoria-produktu/falowniki/huawei.

Dlaczego Huawei?

Producent daje aż pięć lat gwarancji na swoje produkty oraz możliwość przedłużenia o kolejne pięć lat za opłatą w wysokości 175–200 euro.
Prawie wszystkie falowniki Huawei posiadają stopień ochrony IP65, a kilka modeli wyposażono nawet w IP66. Oznacza to, że ich obudowy są pyłoszczelne oraz chronią zawarte w obudowie podzespoły przed strumieniem wody 100 litrów na minutę. Strumień taki może być lany z każdej strony bezpośrednio na obudowy. Są przesłanki zatem przemawiające za tym, że będziesz korzystać z zakupionego inwertera Huawei przez długie lata. Wszystko zależy też od tego, czy będziesz dbać o jego odpowiednio serwisowanie.

Huawei – wiarygodność i stabilność

To ważne, aby producent, którego produkt zakupisz, wywiązywał się z postanowień gwarancji w przypadku awarii. Gwarancja fabryczna wynosi tu pięć lat i może być przedłużona o kolejnych pięć. Producent nie ma problemów z wywiązywaniem się z jej postanowień. Zatem w razie problemu istnieje duża szansa, że otrzymasz pomoc. Huawei to potentat ze wsparciem chińskiego rządu. Obecny jest w różnych dziedzinach telekomunikacji. Mało prawdopodobne jest, by tak potężna firma upadła w najbliższym czasie. Warto podkreślić, że Huawei w wyniku afery sprzed paru lat nie może eksportować swoich produktów do USA, co na pewno odbije się na zyskach producenta. Polski oddział Huawei nie zajmuje się falownikami. W tym celu musisz napisać do europejskiego oddziału. Inwertery chińskiego producenta są dość drogie, gdyż urządzenie o mocy 8 kW kosztuje około 5 500 złotych.

Wydajność falowników Huawei

Jest to parametr określający skuteczność z jaką inwerter zmienia prąd stały na przemienny. Powinien być on niezmienny niezależnie od tego, w jak ciężkich warunkach zainstalujesz urządzenie. Czy będzie to wysoka, czy niska temperatura, niezależnie od wilgotności i innych czynników Twój falownik powinien dawać odpowiedni poziom jakości zasilania. Jeżeli został on prawidłowo dobrany, nie powinien się samoczynnie wyłączać bez wyraźnych przyczyn.
Wydajność inwertera Huawei jednofazowego Sun2000L to 97–98 %, a trójfazowego SUN2000 to 96,7–98,6 %. Wynik ten pozostawia w tyle cenioną na rynku konkurencję Huawei, czyli SMA i Fronius. Falowniki spod skrzydeł chińskiego producenta zostały poddane testom PVEL i zostały im przyznane wyróżnienia TOP PERFORMER w następujących kategoriach:

  • test wydajności w wysokiej temperaturze;
  • test wydajności w niskiej temperaturze;
  • test sprawności MPPT;
  • test sprawności konwersji;
  • test uzysku;
  • test odpowiedzi przejściowej;
  • test polowy 30 dni pracy.

Wyniki te udowadniają, że Huawei to światowy lider wydajności.

Przykładowe modele falowników Huawei

Chiński producent ma ogromną ofertę inwerterów różnego typu. Mają one oznaczenie SUN2000. Nie ułatwi Ci to wyboru. Poniżej zamieściliśmy opisy najważniejszych według nas modeli.

Huawei SUN2000 (3/4/5/6/8/10/12/15/17/20/25KTL-M0)

Jest to seria najbardziej wydajnych falowników trójfazowych. Posiadają dwa trackery MPP, stopień ochrony IP65 oraz chłodzenie bez wykorzystania wentylatora, co sprawia, że model ten jest cichy. Dostępny jest w przedziale mocy od 3 do 20 kW. Posiada moduł bezpośredniej komunikacji bezprzewodowej z Internetem (modele do 10kW). Zakres temperatury pracy tych urządzeń to od -25 do 60 stopni Celsjusza. Urządzenia te zwrócą może Twoją uwagę tym, że zdobyły nagrodę InterSolar Award 2019. Posiadają niezwykle wysoką sprawność (96,7–98,3%). Warto podkreślić, iż przedstawione falowniki osiągają bardzo dobre wyniki niezależnie od wysokości napięcia.

Huawei SUN2000L-2/3/3.68/4/4.6/5KTL

Jest to model jednofazowy inwertera. To dobre rozwiązanie, jeżeli Twoja instalacja ma być tania i nieduża. Urządzenia dostępne są w zakresie mocy od 2 do 5 kW. Tak jak seria przedstawiana wyżej również nie mają wentylatora, co zmniejsza hałas podczas pracy (zaledwie 25dB, dzięki czemu spokojnie możesz je zamontować w środku domu). Pracują w temperaturach od -30 do 60 stopni Celsjusza. Posiadają możliwość bezprzewodowego komunikowania się przez Internet przy pomocy Wi-Fi lub sieci 4G. Zaletą dla Ciebie będzie może to, że ten model urządzenia daje się skonfigurować przez Internet. Instalator może też w razie potrzeby tą drogą sprawdzić przyczynę wadliwej pracy inwertera. Model SUN2000L jest zdobywcą nagrody Red Dot Award 2016 oraz iF Design Award 2017. Są one poświadczeniem jakości urządzenia. Sprawność tego falownika to 97 – 98%, a to bardzo dużo.
Huawei posiada w swojej ofercie urządzenia do większych instalacji fotowoltaicznych oraz na większe moce. Warto więc, byś zapoznał się z ofertą urządzeń.

Skorzystaj z usług instalatora

Niezależnie od tego, jakiej jakości zastosujesz inwerter, jeżeli będzie on zainstalowany źle, nie będzie działał prawidłowo. Musisz pamiętać, że jeżeli źle zamontujesz falownik Huawei, utracisz gwarancję. Warto więc skorzystać z usług profesjonalisty, który wykona montaż szybko i sprawnie. Dodatkowo będzie on osobą pierwszego kontaktu, do której będziesz mógł/mogła się zwrócić w przypadku awarii Twojej instalacji.

Podsumowanie

Huawei jest gigantycznym producentem, którego zniknięcie jest raczej niemożliwe. Produkty koncernu mają dużą jakość, zdobywają wiele nagród oraz cechują się dużą sprawnością. Dla Ciebie ważne będzie to, iż posiadają dobrą relację ceny do jakości. Polecamy Ci inwertery Huawei. Po więcej informacji zapraszamy na stronę krainaoze.pl.

Powiązane artykuły