czesciskody.pl

Twój ulubiony blog!

Dom

Jak tanio wyremontować łazienkę? Praktyczne porady

Nikt z nas nie lubi remontów. Remont jest czasochłonny, wymaga dużego nakładu pracy, w domu panuje bałagan. Remont też sporo kosztuje. Jeśli chcesz odświeżyć łazienkę, to remont jest niezbędny. Jak odświeżyć łazienkę nie wydając dużych pieniędzy? Jak zmienić wystrój tanio i skutecznie? Oto garść praktycznych porad. 

Jak tanio zrobić remont łazienki? Wykorzystaj stare materiały

Remont wiąże się ze zmianą wielu elementów wyposażenia łazienki. Gruntowny remont oznacza też wymianę podłóg i płytek na ścianie. Stare płytki można ponownie wykorzystać. Nawet jeśli podczas remontu ulegną uszkodzeniu. Fragmenty płytek wystarczy ułożyć w ciekawe mozaiki. To nie tylko świetny sposób na zmniejszenie kosztów remontu. Mozaika ze starych płytek jest oryginalnym i ciekawym estetycznie rozwiązaniem. Jeśli nie chcesz ściągać starych płytek, ale ich design Ci się znudził, to możesz je pomalować. Na rynku dostępne są farby do płytek. Możesz wybierać sposób szerokiej gamy barw i odcieni. Jak tanio odnowić łazienkę? Przede wszystkim wykorzystaj swoją kreatywność i meble, które już posiadasz. Stare meble można odnowić, pomalować, a nawet zmienić ich kształt. Nie tylko meble nadają się do renowacji. Również wannę i umywalkę możesz pokryć warstwą specjalnego lakieru. To odświeży ich wygląd. Możesz wybrać ten sam kolor albo zdecydować się na farbę w innym odcieniu. Pomalowanie umywalki na inny kolor całkowicie zmieni charakter pomieszczenia.

Jak tanio odnowić łazienkę? Dodatki

Nie wiesz, jak wyremontować łazienkę tanim kosztem? Zastanów się, jakie zmiany są niezbędne. Czy musisz malować ściany, wymieniać płytki? Czasem wystarczy tylko zmiana dodatków. Możesz wymienić lustro, lampy, zasłonki. Możesz też dodać kilka nowych dodatków. Na ścianie zawieś obraz, który pasuje do stylu Twojej łazienki, na półce umieść roślinę. Jeśli nie masz w łazience okna, to możesz wykorzystać sztuczną roślinę. Możesz kupić nowe lustro albo odnowić stare. Czasem wystarczy sprawdź strych babci, żeby znaleźć tam prawdziwe skarby designu. Stare lustro z odnowioną ramą nada łazience wyjątkowego charakteru. Pod lustrem możesz umieścić starą szafeczkę, na której ustawisz kilka świeczek, ręcznik w odpowiednim kolorze i małą roślinkę. Jeśli wciąż zastanawiasz się nad tym, jak tanio wyremontować łazienkę, to sprawdź jakimi przedmiotami dysponujesz. Z butelek po winie można zrobić klosze do lamp. Ich zaletą jest odporność na wilgoć i zachlapania. 

Wymiana armatury. Jak wyremontować łazienkę tanim kosztem i skutecznie?

Niektóre elementy wyposażenia łazienki nie wymagają wymiany. Stare płytki można po prostu odświeżyć, wymienić fugi, a ścianę pomalować. Inne elementy wymagają bezwzględnej wymiany. Co warto wymieć?

Przede wszystkim są to wanny, prysznice, toalety i umywalki. Czasem potrzebujemy drobnego elementu, który usprawni działanie poszczególnych elementów wyposażenia. Jeśli chcesz zwiększyć prywatność w łazience, to wystarczy kupić zamki do kabin WC.

Warto wymienić starą i zniszczoną wannę albo stary prysznic. Jeśli wanna jest szorstka i ma zacieki, to wymaga wymiany. Nie warto jej odświeżać. To w sposób bezpośredni wpływa na nasz komfort życia. Jeśli kabina ma stare i brudne szyby, to czasem wystarczy wymienić tylko szyby. Jeśli brodzik wymaga wymiany, to warto zastanowić się nad nowym modelem prysznica. Można zrobić kabinę bez brodzika. Do wyłożenia powierzchni prysznica można wykorzystać stare płytki.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jak tanim kosztem wyremontować łazienkę. Wiele zależy od tego, jak gruntownego remontu wymaga pomieszczenie. Zawsze warto dokładnie przemyśleć, które elementy wymagają wymiany, a które wystarczy odświeżyć. Na samym początku warto określić, jak dużym budżetem dysponujesz. To pozwoli na zaplanowanie remontu. Kolejny etap to przygotowanie projektu. Warto przejrzeć inspiracje, aktualne trendy. Wybierz wszystkie kolory, dodatki. Zaplanuj nowy charakter wizualny Twojego wnętrza. Projekt da Ci wgląd w to, czego potrzebujesz, co warto kupić i gdzie umieścić. 

Powiązane artykuły