czesciskody.pl

Twój ulubiony blog!

Jakie rolety bezinwazyjne dzień/noc?

Roleta bezinwazyjna dzień-noc to rozwiązanie, które jest bardzo chętnie stosowane w polskich domach. Takie rolety bywają nazywane zebrami. Praktycznie każdy z nas wie, jak wyglądają i jakie mają zalety. Jednakże warto wiedzieć, że osłony na okna występują w wielu ciekawych wersjach. Można liczyć na mini rolety, wolno wiszące, czy też w kasecie. Przyjrzyjmy się każdej z tych propozycji, tak aby sprawnie dokonać wyboru do domu. Jakie rolety dzień-noc bezinwazyjne wybrać? O czym pamiętać podczas zakupu? Co oferują producenci?

Mini roleta bezinwazyjna dzień-noc

Jakie rolety bezinwazyjne dzień/noc? Odpowiedź na to pytanie jest zależna od danego wnętrza i naszych oczekiwań. Na pierwszy ogień weźmy modele mini, które są najłatwiejszą i najtańszą opcją. Są montowane bezpośrednio do ramy okna, co daje wygodę. Nie musimy martwić się nawiercaniem otworów pod specjalne uchwyty rolet. Materiał w tej sytuacji jest nawijamy na specjalną rurkę. 

Roleta bezinwazyjna dzień noc tego typu odznacza się łatwym i szybkim montażem oraz demontażem. To dobry wybór tam, gdzie mamy nowe okna i nie mamy umiejętności w mocowaniu skomplikowanych rolet. Poza tym, produkty docenią osoby, które często lubią zmieniać aranżację otoczenia. Niska cena to kolejny atut rolety mini. Rolety dzień-noc bezinwazyjne – jakie wybrać? Pierwszą propozycją jest wersja mini, która pozwala przesłonić małe okna i okna z wywietrznikami. 

 

Rolety dzień-noc wolno wiszące

Co jeszcze warto mieć na uwadze? Kolejnym rozwiązaniem są rolety dzień noc wolno wiszące. Musimy pamiętać o tym, że taki produkt zazwyczaj bazuje na inwazyjnym zamocowaniu. To oznacza, że mocowania trzeba przykręcić do ściany lub sufitu. Proces założenia rolety warto zostawić specjalistom. Na przykręconych uchwytach możemy zawiesić specjalny system zwijania rolety. 

Gdzie sprawdzą się rolety dzień-noc wolno wiszące? Zazwyczaj są użytkowane w dużych wnętrzach. Posłużą nam jako przesłona drzwi balkonowych lub wnęk okiennych. Ich maksymalna szerokość może osiągać nawet do 2,5 metra. 

Rolety dzień-noc w kasecie

Nieco droższe są rolety dzień noc w kasecie, które elegancko się prezentują. Materiał jest nawijany tutaj na rolkę, dlatego uzyskujemy ochronę przed kurzem, słońcem i wzrokiem innych osób. Zazwyczaj takie produkty są wykonywane z aluminium lub z plastiku. Jakie rozwiązanie wybrać? Możemy liczyć na dwie kategoria takich rolet:

  • Bez prowadnic
  • Z prowadnicami bocznymi

Jeśli chodzi o wersję z prowadnicami, uzyskujemy schludny wygląd i doskonałe zabezpieczenie wnętrza przed promieniami słonecznymi. Boki rolety dokładnie przylegają do prowadnic. Ponadto roleta nie odstaje od okna i nie zajmuje zbyt duże miejsca. Niezwykle popularne jest bezinwazyjny montaż, który polega na podklejeniu taśmą dwustronną prowadnic i kasety. Jeżeli często zmieniamy aranżację wnętrza, postawmy na inne propozycje, np. rolety dzień-noc mini.

Gdzie znaleźć modne rolety bezinwazyjne?

Nie jest tajemnicą, że rolety bezinwazyjne są najczęściej wybieranymi rozwiązaniami w naszym domu. Roleta bezinwazyjna dzień-noc na szczęście jest bardzo łatwo dostępna na rynku. Zastosujemy ją praktycznie w każdym domu i w każdym biurze. Gdzie można zamówić niezawodne rolety? Dobrym rozwiązaniem jest zakup osłon okiennych w internetowym sklepie. Oferta jest niezwykle szeroka, a atrakcyjne cechy zachęcają do zakupu. Nie trzeba nawet wychodzić z domu, aby znaleźć najciekawsze elementy wyposażenia wnętrza. Rolety posłużą nam w kuchni, w salonie, jadalni, łazience, czy też sypialni i biurze. Postawmy na nowoczesne wzory i kolory, które doskonale podkreślą każde otoczenie. 

Proces wyboru rolet dzień-noc nie zawsze jest łatwy. W gąszczu tylu propozycji trudno jest się pogubić. Jakie rolety dzień-noc bezinwazyjne wybrać? Odpowiedź na to pytanie jest łatwiejsza wtedy, gdy skorzystamy z pomocy sprzedawcy w sklepie online. Doświadczona osoba wskaże nam, jakie rodzaje rolet są godne uwagi. Modne rolety dodadzą charakteru wnętrzu i pozwolą nas ochronić przed wzrokiem sąsiadów. 

 

 

Powiązane artykuły