czesciskody.pl

Twój ulubiony blog!

Czy można wynająć samochód bez karty kredytowej?

Od lat usługa wynajmu samochodu cieszy się w Polsce bardzo dużą popularnością. Wypożyczalnie aut działają dziś niemal w całym kraju. Co jednak ważne, warunki, na jakich można wynająć samochód, nie wszędzie są takie same. Niektóre wypożyczalnie wymagają od swoich klientów posiadania karty kredytowej. Stanowi to pewnego rodzaju formę zabezpieczenia dla wypożyczalni w przypadku, jakby klient okazał się nieuczciwy. Są jednak i takie wypożyczalnie, które umożliwiają wynajem auta bez konieczności posiadania karty kredytowej.

Opłacenie wynajmu samochodu

Możliwości zapłacenia na wypożyczenie samochodu jest przynajmniej kilka. Pierwsza z nich polega na blokadzie środków na karcie kredytowej klienta. Jak wspomniano, dla wypożyczalni stanowi to formę pewnego rodzaju zabezpieczenia. Trzeba tu podkreślić, że takie rozwiązanie wiąże się często z łatwiejszą i szybszą procedurą wynajmu samochodu. Dlatego klienci, którzy posiadają kartę kredytową, nierzadko na takie rozwiązanie się decydują. Co jednak zrobić, jeśli nie posiada się karty kredytowej? Nie każdy przecież korzysta z tego produktu finansowego. Na szczęście takie osoby, również mogą wynająć samochód. Najczęściej w takim przypadku wypożyczalnie oczekują od swoich klientów wniesienia opłaty z góry. Nierzadko wiąże się to również z wpłatą kaucji. Płatności z góry klienci mogą dokonać zarówno w gotówce, jak i przelewem. Zatem, czy można wynająć samochód bez karty kredytowej? Jak najbardziej tak!

Kaucja za wynajem samochodu

Wspomniano wcześniej, że niektóre wypożyczalnie aut oczekują wpłaty kaucji. Dzieje się tak najczęściej wówczas, kiedy klient nie posiada karty kredytowej. Od razu podkreślić trzeba, że wpłaty takiej kaucji w żadnym wypadku nie trzeba się obawiać. Wypożyczalnie oczekują jej na wypadek, gdyby klient, który wynajął auto, nie do końca wywiązał się z zapisów umowy, np. nie zwrócił samochodu w terminie. Kaucja jest również zabezpieczeniem na wypadek uszkodzenia pojazdu przez klienta w sposób, który wyklucza umowa z ubezpieczycielem. Jeśli w takiej sytuacji firma ubezpieczeniowa odmówi wypłaty odszkodowania, wówczas wypożyczalnia zatrzyma kaucję. Jeśli natomiast klient wywiąże się właściwie z umowy z wypożyczalnią, wówczas kaucja zostanie normalnie zwrócona.

Zalety wynajmu samochodu bez karty kredytowej

Odpowiedziano już na pytanie, czy można wypożyczyć samochód bez karty kredytowej. Teraz warto zwrócić uwagę na zalety takiego rozwiązania. Nie każdy posiada kartę kredytową, ale nie oznacza to, że nie może wynająć auta. Taką możliwość daje choćby wypożyczalnia Car For You, której ofertę znaleźć można na stronie  https://carforyou.com.pl/wypozyczalnia-samochodow-szczecinek/.

Wynajem auta bez karty kredytowej wiąże się z konkretnymi zaletami. Po pierwsze, klient nie traci w ten sposób swobody finansowej. Jest to również duża zaleta, ale osoby posiadającej kartę kredytową. Jeśli zdecyduje się wynajem auta bez karty, to będzie mogła normalnie korzystać ze środków na karcie, ponieważ nie będą one zablokowane. Decydując się na zapłatę za wypożyczenie auta z góry bez karty kredytowej, można mieć również pewność co do tego, jakie koszty się poniesie za tę usługę. Nic więcej już klienta nie zaskoczy. Na koniec warto jeszcze zwrócić uwagę na to, że płacą za wynajem auta z góry, nierzadko można liczyć na niższą cenę.

Jak wypożyczyć samochód bez karty kredytowej?

Procedura wynajmu samochodu nie jest skomplikowana, zarówno z kartą kredytową, jak i bez niej. Jak wspomniano, różnica jest tylko jedna. Wynajmując auto z kartą, środki za wynajem są na niej blokowane, natomiast wynajmując auto bez karty, całość należy wpłacić z góry. Niezależnie od formy, którą się wybierze, samochód wypożyczyć może niemal każdy. Jest to możliwe dla osób pełnoletnich i posiadających prawo jazdy. Co prawda, są i takie wypożyczalnie na rynku, które oczekują skończonego 21 roku życia. Jeśli zachodzi o konieczność posiadania prawa jazdy. Zdarza się, że wypożyczalnia jest skłonna wynająć auto osobie bez takiego dokumentu. W takim przypadku jednak konieczne jest wskazanie osoby, która w czasie wynajmu będzie samochód prowadzić. Pamiętać również trzeba, że takie rozwiązanie może być droższe. Jeśli wszystkie te formalności są spełnione, nie pozostaje nic innego jak podpisanie umowy wynajmu. Podsumowując, czy można wypożyczyć auto bez karty kredytowej? Jak najbardziej tak. Dzięki temu z takiej możliwości skorzystać może niemal każdy.

Powiązane artykuły