Czym jest karboksyterapia? Jakie daje efekty?
Karboksyterapia jest to zabieg innowacyjny, wszechstronny oraz innowacyjny, który ma na celu odmłodzenie skóry za pomocą dwutlenku węgla. Przez wielu specjalistów uznawany jest za prawdziwy przełom w kosmetologii estetycznej, który jest dodatkowo idealną alternatywą w walce z niedoskonałościami każdej skóry.
Karboksyterapia co to?
Karboksyterapia to zabieg przy użyciu dwutlenku węgla, który w zależności od efektu, jaki pacjent chce uzyskać, polega na podskórnej bądź śródskórnej aplikacji odpowiednich dawek dwutlenku węgla drogą wkłucia – iniekcji. Terapia ta ma wszechstronne zastosowanie, natomiast liczne badania udowodniły jej skuteczność.
Ta doskonała, innowacyjna metoda terapii twarzy oraz ciała doskonale nadaje się do:
- usuwania obrzęków i cieni pod oczami;
- niwelowania cellulitu, wiotkiej skóry szyi, ramion, dekoltu oraz rozstępów;
- profilaktyki anti-age;
- przeciwdziałania wypadania włosów;
- usuwania lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, np. podbródka czy tzw. oponki.
Karboksyterapia Kielce
Kontrolowane, iniekcyjne podanie dwutlenku węgla działa w organizmie człowieka dwufazowo: biochemicznie oraz mechanicznie. Zabieg ten powoduje udrożnienie zwężonych naczyń krwionośnych oraz powstawanie nowych naczyń. Zjawiska te prowadzą do bardzo intensywnego dotlenienia obszaru ciała, na którym przeprowadzany jest zabieg, dopływu cennych substancji odżywczych, usunięcia zbędnych produktów przemiany materii oraz regeneracji. Wywołanie stanu zapalnego podczas zabiegu, ma na celu stymulację produkcji kolagenu i elastyny, co wpływa znacząco na ujędrnienie skóry, wygładzenie oraz usunięcie cieni pod oczami.
Z kolei, efektem mechanicznego działania zabiegu jest rozbicie złogów tłuszczowych. Podawany podczas terapii medyczny dwutlenek węgla przekształca się w kwas węglowy, który następnie uszkadza błony komórek tłuszczowych. Powoduje to powstanie zjawiska lipolizy, czyli po prostu rozpadu tłuszczu. Zabieg ten zwiększa także drenaż limfatyczny, co wspomaga walkę z rozstępami, cellulitem oraz pozwala usuwać cienie pod oczami.
Karboksyterapia ile zabiegów?
Częstotliwość karboksyterapii ustalana jest zawsze indywidualnie podczas wizyt. Jednak niezwykle ważna jest regularność zabiegów. Z największą regularnością (około 2 razy w tygodniu) muszą odbywać się zabiegi mające na celu redukcję tkanki tłuszczowej. Z nieco mniejszą częstotliwością zalecane jest wykonywanie zabiegów mających na celu rewitalizację twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni. Rekomendowana liczba zabiegów wynosi od 5 do 15. Ceny za jeden zabieg na przykład 20-minutowy na dłonie zaczynają się od 110 zł.
Karboksyterapia opinie
Tuż po przeprowadzonym zabiegu możliwy jest powrót do codziennych czynności przy podstawowym zachowaniu zaleceń. Na pewno w dniu zaplanowanego zabiegu nie zaleca się spożywać alkoholu ani wykonywać ćwiczeń fizycznych. Po zabiegu karboksyterapii nie należy także korzystać z sauny oraz basenu do czasu wygojenia nakłuć. Opinie o zabiegu karboksyterapii są bardzo pozytywne. Większość pacjentów korzystających z terapii chwali sobie skuteczność, efektywność oraz rezultaty zauważalne praktycznie od razu. Jedynie w przypadku cellulitu oraz wiotkości skóry na zauważalne rezultaty należy nieco poczekać, zazwyczaj od 8 do 10 tygodni.
Karboksyterapia przeciwwskazania
Karboksyterapia jest zabiegiem mało inwazyjnym i bezpiecznym, przynoszącym dość szybko oczekiwane efekty. Wykluczeniem do zabiegu są:
- różnego rodzaju stany zapalne skóry;
- choroby bakteryjne, grzybicze, pasożytnicze oraz wirusowe;
- choroby krwi;
- przebycie zawału mięśnia sercowego lub udaru mózgu;
- ciąża oraz karmienie piersią;
- niewydolność nerek, wątroby, serca oraz płuc;
- epilepsja;
- stan po przeszczepie lub usunięciu narządu;
- skłonność do powstawania bliznowców;
- reumatoidalne zapalenie stawów;
- schorzenia naczyń obwodowych;
- przyjmowania niektórych leków, przykładowo tych rozrzedzających krew;
- choroby nowotworowe oraz okres około 5 lat od całkowitego wyleczenia;
- podwyższona temperatura ciała;
- nieustabilizowana cukrzyca oraz nadciśnienie.