czesciskody.pl

Twój ulubiony blog!

Czym jest malowanie proszkowe?

Zapewne już nie raz zdarzyło się, że zapewniając Cię o wysokiej jakości jakiegoś metalowego produktu, wspominano o tym, że był malowany proszkowo. Czy wiesz, co to jest malowanie proszkowe, czyli aktualnie jeden z najpopularniejszych sposobów na trwałe pokrycie farbą różnego rodzaju powierzchni? W dalszej części tekstu wyjaśnimy Ci, jak ono przebiega.

Co to jest malowanie proszkowe i jak wygląda jego proces?

Tę coraz bardziej popularną metodę malowania stosuje się z powodzeniem już od kilkudziesięciu lat. Malowanie proszkowe to nic innego jak rozpylenie farby proszkowej na powierzchni, którą chcemy pomalować. Tę technikę stosuje się w szczególności na powierzchniach metalowych, ale także na drewnie lub szkle. Farbę nakłada się proszkowo, a następnie poddaje ją specjalnemu procesowi utwardzenia, który odbywa się w bardzo wysokiej temperaturze, sięgającej nawet 200 stopni Celsjusza. Taka metoda działania zapewnia malowaniu proszkowemu nie tylko niezwykłą trwałość i przyczepność pomalowanej podłogi, ale także wiąże się z wyjątkowym efektem estetycznym. Farba jest rozprowadzona idealnie i równomiernie, a pomalowana proszkowo powierzchnia staje się jedwabiście gładka. 

Jak wygląda malowanie proszkowe – główne zalety

Podstawowa zaleta malowania proszkowego, na którą zazwyczaj wskazuje się w pierwszej kolejności, to odporność metalu na korozję po malowaniu proszkowym, a także ochrona przed potencjalnymi uszkodzeniami chemicznymi albo atmosferycznymi. Kolejnym niewątpliwym atutem takiego procesu malowania jest fakt, że jego cena jest niższa niż malowania na mokro, które trzeba powtórzyć kilka razy, by osiągnąć efekt zbliżony do tego po malowaniu proszkowym. Pomalowana powierzchnia pięknie błyszczy, jest gładka, a farba idealnie rozprowadzona. Na powierzchni pomalowanej proszkowo nie zobaczysz pęcherzyków powietrza, które pojawiają się z czasem po zwykłym malowaniu. Wreszcie, malowanie proszkowe jest bezpieczne dla ludzi i dla środowiska, nie emituje do powietrza żadnych szkodliwych substancji. 

Malowanie proszkowe Kielce – Kolorbud

Jeśli szukasz dostawcy malowania proszkowego w Kielcach, to świetnie się składa, bo firma Kolorbud świadczy od wielu lat usługi w tym zakresie. Oferuje ona usługę malowania metodą proszkową różnego rodzaju powierzchni metalowych  – stalowe, aluminiowe, ale także odlewy. Zespół specjalistów pracuje na sprawdzonych i renomowanych pistoletach marki Wagner. Jako wiodący dostawca malowania proszkowego w Kielcach, Kolorbud stawia na rozbudowaną gamę kolorystyczną, która spełni oczekiwania każdego klienta. Pracujący dla firmy fachowcy mogą pomalować powierzchnie na dowolnie przez Ciebie wybrany kolor z palety RAL, która jest jedną z najbardziej szerokich palet kolorystycznych z tych dostępnych na rynku. Dzięki temu można uzyskać wyrazisty, trwały i estetyczny efekt kolorystyczny, w pełni spełniający Twoje oczekiwania, a pomalowana powierzchnia będzie odpowiednio twarda. Malowanie proszkowe da się także urozmaicić specjalnymi efektami spoza palety RAL, takimi jak srebro czy brokat. 

Cena i opinie o malowaniu proszkowym w Kielcach – Kolorbud

Wiesz już, co to jest malowanie proszkowe, jakie są jego główne zalety i dlaczego, szukając dostawcy w Kielcach, warto nawiązać współpracę z firmą Kolorbud. Teraz warto jeszcze wspomnieć o cenie usług i opiniach dotychczasowych klientów. Jeśli chodzi o ofertę cenową, to firma przygotowuje ją indywidualnie, dostosowując do potrzeb każdego klienta. Na koszt usługi przede wszystkim wpływają rozmiar i rodzaj malowanej powierzchni oraz pożądany kolor. Pracownicy doskonale zdają sobie sprawę z faktu, iż to poza ich doświadczeniem oraz ceną usługi, możesz interesować się tym, jak oceniają ich dotychczasowi klienci. Aby wyjść naprzeciw Twoim oczekiwaniom, firma prosi o opinie klientów, dla których wykonała już malowanie proszkowe. Ocena swojej pracy to niezwykle ważny temat, do którego podchodzi bardzo poważnie..

Powiązane artykuły