czesciskody.pl

Twój ulubiony blog!

Czym najlepiej ogrzewać dom?

Koszty ogrzewania coraz bardziej idą w górę, przez co coraz więcej osób zadaje sobie pytanie w kwestii tego, czym najlepiej będzie ogrzewać dom. Warto zwrócić uwagę na to, że dom ogrzewać można również prądem. Może wydawać się to drogie, jednakże również w ciągu ostatnich lat na popularności zyskują panele słoneczne, których założenie zwraca się w ciągu kilku lat. Także instalacja fotowoltaiki może pozwolić zaoszczędzić duże sumy pieniędzy na ogrzewaniu, szczególnie przy tak galopujących cenach gazu, który jest najczęstszym źródłem ciepła. Czy jest to dobre rozwiązanie na dłuższą metę?

Ogrzewanie a fotowoltaika – Otwock

Dzięki założeniu fotowoltaiki tylko w niedużej mierze jest się zależnym od energetyki opierającej się na paliwach kopalnych. Niestety nie jest to sposób, od którego da się całkowicie uzależnić, przez co w niewielkim stopniu trzeba korzystać także z innych źródeł ogrzewania, jak to wcześniej zostało wspomniane.

Założenie fotowoltaiki u siebie jest perspektywą niezwykle atrakcyjną dla właścicieli domów jednorodzinnych, którzy w większości nie mają nawet możliwości podpięcia się do miejskiej sieci ciepłowniczej. W połączeniu z innymi ekologicznymi rozwiązaniami, jak na przykład pompa ciepła, fotowoltaika będzie najbardziej oszczędną możliwą opcją, jaka dostępna jest na rynku.

Jak wygląda grzanie w domu przy użyciu fotowoltaiki? – Otwock

Na obecny moment ogrzewanie domu fotowoltaiką nie jest możliwe w sposób bezpośredni. Nie została opracowana jeszcze żadna metoda czy rozwiązanie, które pozwala na to, aby panele PV do ogrzewania pomieszczeń nie były używane inaczej niż pośrednio. Aby wykorzystać pełne możliwości fotowoltaiki, ogrzewanie domu powinno być przekształcone w tak zwany sposób hybrydowy. Polega on na posiadaniu samych urządzeń elektrycznych do ogrzewania, które będą zasilane przez energię pochodzącą z paneli słonecznych. Rozwiązanie to znacznie obniży koszty ogrzewania.

Zalety i wady – fotowoltaika Otwock

Wszystkie metody ogrzewania domu mają zarówno zalety, jak i wady, więc fotowoltaika nie jest tutaj niestety wyjątkiem. Dużym plusem stosowania paneli słonecznych do ogrzewania domu jest brak wydzielania szkodliwych produktów spalania, a także brak konieczności składowania opału, co daje dodatkowe miejsce. Warto również wspomnieć o łatwej obsłudze. Dużym minusem jest brak ogrzewania w momencie awarii sieci, chyba że w budynku poza zainstalowaną fotowoltaiką, są również akumulatory, które w razie wypadku będą w stanie dać moc instalacji lub inny system zasilania awaryjnego z generatorem prądu.

Czy warto inwestować w fotowoltaikę, aby ogrzać dom

Jest to bardzo często zadawane sobie pytanie, na które odpowiedź brzmi: tak, zwłaszcza posiadając systemy elektryczne do ogrzewania. Fotowoltaika (Otwock) z roku na rok się rozwija, a jej opłacalność wzrasta. Koszt inwestycji zwraca się w ciągu około 7-10 lat, więc też nie jest to tak dużo, zważając na to, że przez resztę czasu można cieszyć się niskimi opłatami związanymi nie tylko za sam prąd, ale także i ogrzewanie.

Powiązane artykuły