czesciskody.pl

Twój ulubiony blog!

Jak palić e-papierosa, a jak bongo?

Vapowanie i palenie z bonga to nie nauka o rakietach, ale kilka wskazówek z pewnością pomoże Ci łatwiej przejść przez odpowiednią naukę palenia z e-papierosów lub bonga. Rzeczywiście, każdy, kto po raz pierwszy spotyka się z jedną, z wymienionych form palenia czuje się trochę zagubiony. Sam akt vapowania, czy palenia z bonga jest inny niż typowe palenie papierosów, może się wydawać skomplikowany, ale w rzeczywistości tak nie jest. Działanie obydwu urządzeń jest stosunkowo proste. Jak palić z bonga i e-papierosa? O tym i więcej w dzisiejszym artykule.

 

Elektroniczny papieros – jak to działa?

Kiedy mówimy o papierosach elektronicznych, mamy na myśli te urządzenia, które pozwalają ich użytkownikom, potocznie zwanych „vaperami”, przeżywać na nowo doświadczenia związane z papierosami w inny, lepszy i mniej szkodliwy sposób. Zasada działania e-papierosa jest sama w sobie dość prosta: jest to konstrukcja wyposażona w takie części, jak:

 • Baterie;
 • Clearomizer;
 • Grzałka.

Podczas pracy baterii przez rezystor przepływa prąd elektryczny, który się nagrzewa. Knoty pochłaniające ciecz, znajdującą się w clearomizerze nagrzewają się, tym samym wytwarzając „parę”, a dokładniej aerozol, który poprzez zassanie przez użytkownika miesza się z cieczą, którą następnie można wdychać.

 

Jak palić e-papierosa?

Teraz gdy wiadomo już, jak ogólnie działa e-papieros, nadszedł czas, aby wyjaśnić, jak z niego korzystać. Przede wszystkim, nawet jeśli może to wywołać śmiech, należy wiedzieć, jak zapalić elektronicznego papierosa. Na pewno nie zapalniczką! Wystarczy, że wciśniemy 5 razy główny przycisk odpowiadający za uruchomienie urządzenia.

Następnie należy ustawić żądaną moc (wyrażoną w watach na wyświetlaczu). Po tym można zaciągnąć się e-papierosem, co w przeciwieństwie do standardowych papierosów wymaga dłuższego wdechu. Od niego już można wyczuć oryginalne smaki związane ze wdychaniem pary. Szybko można zdać sobie sprawę, że podczas długich zaciągnięć smaki te się wzmacniają. Dlatego regularnie wdychamy parę w dość powolnym rytmie. Nie jest konieczne przykładanie dużej siły do wdychania tak jak w przypadku zwykłego papierosa. Aby zwiększyć odczucie smaku, można uruchomić e-papierosa krótkimi seriami kilku lub kilkunastu wdechów.

Jak zmniejszyć moc liquidu? W takim przypadku należy odnaleźć właściwą dawkę nikotyny czy też sprawdzić poziom glikolu propylenowego w danym liquidzie. Jeśli moc liquidu jest za duża, wywołując wysuszanie gardła czy kaszel rozwiązaniem jest dodanie gliceryny roślinnej lub kupienie wersji z większą ilością VG (gliceryny roślinnej). Nie należy dodawać do liquidu wody, gdyż jest to niezwykle niebezpieczne działanie.

 

Jak używać bonga? – opis urządzenia

Bongo jest urządzeniem, czy też akcesorium służącym do palenia w inny sposób niż zazwyczaj. W tym celu używana jest woda. Schłodzony dym jest o wiele przyjemniej wdychany. Aby wiedzieć, jak używać bonga należy znać jego cztery główne części:

 • Ustnik – miejsce, w którym wkładasz usta, aby wdychać dym;
 • Komora – to w niej dym przechowywany jest przed inhalacją. Wyposażona jest w perkolatory do filtrowania dymu;
 • Cybuch – to na nim rozpala się ulubiony rodzaj tytoniu;
 • Rurka – przewód łączący wodę z cybuchem.

Skoro znana jest już konstrukcja bonga, jak z niego palić?

 

Jak palić z bonga? – proces przygotowawczy i palenie

Najpierw należy napełnić bongo wodą. Płyn powinien pokryć rurkę. Uważaj, aby nie wlać jej za dużo. Niektóre rurki wodne wyposażone są w gaźnik, przez który nie może przelać się woda. Idealna głębokość to ok. 2 cm. Temperatura wody jest dowolna, zależna od indywidualnych preferencji. Aby dym był zimny, można do środka dodać ostek lodu.

Następnie należy przygotować cybuch. Dmuchnij w niego, aby sprawdzić, czy nie jest zablokowany. Następnie dodaj zmielony tytoń do cybucha i upuść go na samym czubku. Jeśli Twoje bongo jest wyposażone w perkolator, można wyjąć cybuch podczas palenia, oszczędzając na tytoniu.

Aby zapalić z bongo, należy trzymać szyjkę dominująca dłonią i używać go na płaskiej powierzchni, by zapobiec upadkowi i złamaniu. Umieść usta w ustniku, drugą ręką trzymaj zapalniczkę na krawędzi cybucha i po złapaniu płomienia zacznij delikatnie wdychać. Następnie możesz odsunąć zapalniczkę i wyjąć cybuch, aby uniknąć zbytniego napełnienia płuc dymem. Następnie powoli wdychaj znajdujący się w bongu dym.

Paląc z bonga, należy zastosować się do niepisanej etyki palenia, mowa tu o:

 • Nie ślinieniu ustnika;
 • Wycieraniu ustnika po każdym paleniu;
 • Czyszczeniu cybucha zabrudzonego popiołem;
 • Woda powinna być zmieniana po każdym użyciu;
 • Urządzenie należy regularnie czyścić.

 

Jak palić e-papierosy i bongo? – skuteczne w rzuceniu palenia

Rzucenie palenia jest bardzo trudne, oscylując głównie w aspekcie psychologicznym niż fizjologicznym. E-papierosy i bongo są zatem często stosowane jako substytuty tradycyjnych papierosów, dbając o zdrowie użytkownika dzięki mniejszej ilości toksycznych substancji, wdychanych w ramach palenia. To, czy wybrać bongo lub e-papierosa zależy od indywidualnych preferencji. Mamy nadzieję, że dzięki krótkiemu poradnikowi wiesz już, jak palić z bonga lub e-papierosa. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powiązane artykuły