czesciskody.pl

Twój ulubiony blog!

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Wydawać by się mogło, że przeprowadzka jest prostą czynnością, ponieważ wystarczy spakować się i przewieźć rzeczy. Jednak jest wiele zadań logistyczno-organizacyjnych, które wpływają na przeprowadzkę. Aby proces był sprawny i szybki, należy przestrzegać odpowiednich zasad i pilnować kroków, a przede wszystkim dobrze się do niej przygotować.

Jak zorganizować przeprowadzkę?

Każda przeprowadzka jest inna i zależy od ilości przedmiotów, które posiadamy. Możemy ją wykonać samodzielnie lub skorzystać z profesjonalnej firmy, która organizuje przeprowadzki w Bytomiu. Firmy mają ogromną zaletę, pakują i przewożą nasze rzeczy za nas. Są szczególnie przydatne, gdy posiadamy bardzo dużo przedmiotów i mebli. Jeśli jednak chcemy przeprowadzić się samodzielnie trzeba to zrobić z głową. Oto kilka pomysłów, które ułatwią ten żmudny proces.

Trzeba zorganizować kartony

O przeprowadzce zazwyczaj wiemy sporo wcześniej. Wczesne przygotowanie naszych rzeczy pozwoli oszczędzić czas i nerwy, a także pieniądze. Na początku trzeba określić ilość rzeczy i pomyśleć, w co je zapakujemy. Warto już nawet kilka miesięcy wcześniej zbierać kartony, w które spakujemy cały dobytek. Firma organizująca przeprowadzki w Bytomiu zazwyczaj posiada kartony specjalnie przygotowane do przeprowadzki. Oczywiście korzystając z firmy trzeba zgłosić się do niej odpowiednio wcześnie.

Solidny plan działania

Pakowanie należy wykonywać zgodnie z ustalonymi zasadami, a nie chaotycznie, pozwoli to później w łatwiejszym rozpakowaniu rzeczy w nowym miejscu. Warto rozpisać na kartce co trzeba zabrać do nowego miejsca. Można je potem odhaczać, dzięki czemu o niczym nie zapomnimy. Jeśli mamy zabrać wszystko, warto posortować rzeczy i sprzęty kategoriami. I tak samo podpisywać kartony. Na przykład pokojami, dzięki temu mamy pewność, że akcesoria z kuchni trafią prosto do kuchni, a nie do garderoby na piętrze w nowym domu.

Pakowanie

Pakowanie jest czynnością, która trwa długo, ponieważ każdą rzecz trzeba osłonić, szczególnie pakując kuchnię. Warto wcześniej przygotować sobie gazety lub folię bąbelkową. Koniecznie trzeba spakować walizkę z najpotrzebniejszymi rzeczami takimi jak ubrania na trzy dni i kosmetyki, bez których nie możemy się obejść. Nie wiadomo, ile potrwa przeprowadzka, dlatego warto mieć najważniejsze rzeczy pod ręką, by nie szukać kremu w kilku kartonach. To samo tyczy się pościeli. Trzeba ją spakować w karton i oznaczyć bardzo widocznie, by od razu było wiadomo, gdzie jest. Po ciężkim dniu przeprowadzki dobrze jest się położyć spać pod swoją pościelą nawet jeśli kartony nie są rozpakowane. Najważniejsze w pakowaniu jest opisywanie kartonów i określanie, do którego pomieszczenia mają zostać zaniesione w nowym miejscu. Takie działanie ułatwi też zadanie firmie, która organizuje przeprowadzki w Bytomiu.

Jak przewieźć rzeczy?

Warto wynająć większego busa, by nie kursować kilka razy własnym samochodem, tracąc duże pieniądze na paliwo. Przy przewożeniu sprzętów trzeba uważać bardzo mocno, by nic się nie zniszczyło.

Powiązane artykuły