czesciskody.pl

Twój ulubiony blog!

Jak skutecznie leczyć bezsenność?

Sen stanowi nieodłączny element życia. To czas przeznaczony na regenerację ciała i umysłu, który umożliwia cieszenie się dobrym samopoczuciem, odpowiednim poziomem energii oraz przyspiesza zachodzenie wielu korzystnych procesów. Jest bardzo istotny dla osób w każdym wieku. Nic więc dziwnego, że gdy masz problemy z zaśnięciem, szybko się irytujesz i zmagasz ze złym nastrojem. Gdy ten stan się utrzymuje – nie lekceważ go. To sygnał ostrzegawczy, że dzieje się coś niepokojącego i że powinnaś podjąć zdecydowane kroki by wszystko wróciło do normy. Jak radzić sobie z bezsennością?

Poznać przyczyny kłopotów ze snem i dobrać do nich metodę leczenia

Na początek należy zastanowić się, gdzie tkwi źródło kłopotu. Jeśli w ostatnim czasie towarzyszył Ci stres albo przechodziłaś trudny okres związany z wyzwaniami różnego rodzaju, postaraj się odciąć od negatywnych emocji i zdecyduj się na moment relaksu. Spotkaj się z przyjaciółmi, obejrzyj ulubiony film delektując się pysznymi przekąskami lub urządź domowe SPA i zafunduj ukojenie zarówno swoim zmysłom jak i swojemu ciału.

Bardzo dobrym pomysłem będzie krótki wyjazd, który pozwoli zmienić otoczenie i nabrać dystansu do minionych wydarzeń. Postaraj się każdego dnia znaleźć przynajmniej pół godziny, które poświęcisz na wykonywanie czynności zapewniającej Ci odprężenie. Może to być gorąca kąpiel wśród zapachowych świec, krótki ale intensywny trening siłowy albo czas, w którym po prostu będziesz słuchać ukochanej muzyki bądź utworów typowo relaksacyjnych. Warto także zainteresować się jogą, która nie tylko pozwoli się wyciszyć i uspokoić, co stworzy warunki sprzyjające szybszemu zasypianiu, ale także pozytywnie wpłynie na kondycję oraz sylwetkę. Wprowadź do swojego życia zdrowe nawyki. Wietrz sypialnię, postaraj się nie oglądać w niej telewizji i przynajmniej godzinę przed położeniem się do łóżka odłóż urządzenia elektroniczne takie jak telefon komórkowy, tablet czy laptop. Emitują one niebieskie światło, zaburzające naturalny rytm snu.

Skorzystać z pomocy wykwalifikowanych specjalistów

Co zrobić gdy wszystkie te sposoby zawiodą? Jeśli chodzi o leczenie bezsenności Warszawa jest miastem w którym można radzić sobie z tym problemem z pomocą profesjonalistów. Zanim się do nich udamy rozsądnie będzie sięgnąć po suplementy diety i tabletki ziołowe dostępne bez recepty. Bardzo możliwe, że okażą się one wystarczające. Gdy Twój problem jest jednak poważniejszy, skonsultuj się ze specjalistą.

W centrum medycznym Salus Pro Domo lekarz przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad, który pozwoli mu zebrać informacje potrzebne do postawienia diagnozy. Przepisze środki farmakologiczne i jeśli zajdzie taka konieczność, zaleci psychoterapię. Tak kompleksowe działanie zwiększa prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu w walce z bezsennością. Należy mieć na uwadze to, że silne leki tego rodzaju można przyjmować wyłącznie pod nadzorem specjalisty. To on dobierze stosowną dawkę, a następnie wyznaczy moment w którym będzie należało odstawić środki, aby uniknąć niepożądanych efektów ubocznych w postaci uzależnienia. Niezwykle popularną metodą przeciwdziałania bezsenności jest terapia poznawczo – behawioralna. Pacjenci uczestniczą w treningach relaksacyjnych, uczą się technik zatrzymywania myśli, a także zapoznają się z fototerapią. Szerokie spektrum środków wykorzystywanych w pracy przez to centrum medyczne sprawia, że skuteczność jest wysoka w przypadku zaburzeń o rozmaitym podłożu. Indywidualne podejście, elastyczność i umiejętność obserwacji oraz analizy przekładają się na znakomite rezultaty odnoszone przez lekarzy. Zapomnij o irytacji wynikającej z kolejnej nieprzespanej nocy, podczas której nie zmrużyłaś oka lub wielokrotnie się budziłaś. Jeżeli interesuje Cię leczenie bezsenności, to Warszawa jest właściwym kierunkiem. Z pewnością otrzymasz tam wsparcie i będziesz mogła powrócić do czasów, gdy noc przynosiła znakomitej jakości sen, który pozwalał Ci budzić się jako osoba wypoczęta, zrelaksowana i zmotywowana do podejmowania kolejnych wyzwań dnia codziennego.

Powiązane artykuły