czesciskody.pl

Twój ulubiony blog!

Etui do iPhone – jakie wybrać?

Ponieważ smartfony z serii iPhone od firmy Apple od lat należą do najpopularniejszych urządzeń tego rodzaju, nikogo nie dziwi, że na rynku dostępnych jest również mnóstwo dedykowanych im akcesoriów. Gdyby zapytać przeciętnego użytkownika telefonu, jaki gadżet uważa za najbardziej podstawowy i przydatny, prawdopodobnie większość wskazałaby wszelkiego typu etui ochronne. Rynek etui do iPhone jest tak szeroki i różnorodny, że z pewnością każdy właściciel smartfona od Apple znajdzie w nim coś dla siebie. Użytkownicy mają bowiem bardzo różne gusta i priorytety, a wybór odpowiedniego etui zależy przede wszystkim od tego, na jakich cechach najbardziej zależy potencjalnemu nabywcy.

Najprostsze i najbardziej estetyczne etui do iPhone’a

Wielu użytkowników decyduje się na najbardziej „klasyczny” typ etui do iPhone, czyli prostą silikonową obudowę zakładaną na plecki smartfona. Te tanie i łatwe w zakładaniu pokrowce świetnie spełniają swoją podstawową funkcję, jaką jest ochrona urządzenia przed uszkodzeniami, najczęściej powstającymi przy upadku. Miękkie, sprężyste tworzywo znakomicie amortyzuje wstrząsy, zapewniając niskim kosztem wysoki stopień ochrony. Dostępne są zarówno etui przezroczyste, przydymione, jak i kolorowe.

Esteci, dla których etui powinno, poza ochroną, również upiększać smartfon, często decydują się na podobne pokrowce, jednak często wykonane z matowego plastiku i opatrzone interesującymi wzorami lub deseniami. Takie etui zazwyczaj jest droższe od najprostszego, silikonowego, jednak pozwala w prosty sposób nadać smartfonowi indywidualnego charakteru, zachowując łatwość nakładania i minimalizm. Na rynku wciąż dostępne jest wiele modeli tego typu nawet dla starszych iPhone’ów.

Etui do iPhone’a z drewna

Osobnym typem nakładanego etui jest takie wykonane z drewna, zazwyczaj zaopatrzone w mechanizm wsuwania go na smartfon. Jest to znakomity wybór dla osób, które chcą nadać swojemu urządzeniu bardziej „dzikiego” charakteru, lub po prostu wyróżnić się w tłumie. Etui do iPhone z drewna dostępne są w różnych kolorach, od jasnego bambusa, aż do głęboko brązowych modeli stylizowanych na drewno dębowe.

Etui do iPhone’a z dodatkami

Często wybieranym typem etui na telefon są takie wyposażone w klapki chroniące wyświetlacz. Nie inaczej jest w przypadku iPhone’ów. Klapka często wyposażona jest w okienko, które pozwala dostrzec na przykład godzinę lub przychodzące powiadomienia bez otwierania etui. Niekiedy znajdują się też w niej kieszonki lub przegródki, w których można przechowywać na przykład pieniądze lub dokumenty. Jest to bardzo praktyczne w sytuacji, kiedy użytkownik chce mieć wszystkie wartościowe przedmioty w jednym miejscu, bez konieczności noszenia dodatkowo portfela. Częstym akcentem stylistycznym jest okrągły otwór w tylnej części etui, uwidaczniający logo Apple na pleckach telefonu.

Klapka zazwyczaj zawiera zaszyty magnes, który pozwala na stabilne zamknięcie etui, nie używając przy tym niewygodnych rzepów czy guzików. Magnetyczna obudowa na telefon może być jednocześnie ciekawym dodatkiem stylistycznym, ponieważ często jest wykonana na przykład z materiału stylizowanego na skórę.

Saszetka jako etui do iPhone’a

Osoby rzadko korzystające z telefonu mogą zdecydować się na kupno klasycznego etui w postaci torebki lub saszetki z materiału, często wyposażonej w suwak błyskawiczny. Podobnie jak magnetyczna obudowa na telefon z klapką, również taki pokrowiec znakomicie chroni całą powierzchnię urządzenia. Sprawdza się on zwłaszcza w podróży lub innych sytuacjach, w których bezpieczeństwo telefonu jest bardziej istotne niż szybki dostęp do niego. Saszetka może oczywiście być wykonana z różnego typu materiału i mieć ciekawe kolory lub wzory, które czynią z niej ciekawy i estetyczny dodatek do iPhone’a, podkreślający dodatkowo indywidualizm właściciela.

Wybór odpowiedniego etui do iPhone może wydawać się trudny, jednak w rzeczywistości należy przede wszystkim zadać sobie pytanie, na jakich cechach akcesorium najbardziej nam zależy. W każdym wypadku nie ma potrzeby obawiać się, że w szerokich ofertach producentów nie znajdzie się czegoś dla siebie; etui do iPhone występują obecnie w tak wielu formach i rodzajach, że mogą sprostać wymaganiom każdego użytkownika smartfona Apple.

 

Powiązane artykuły