czesciskody.pl

Twój ulubiony blog!

Jakie radio 2DIN wybrać?

Stworzenie własnego systemu audio do auta może okazać się nie lada wyzwaniem. Na rynku nie brak różnych propozycji, przez co wybór staje się dużo trudniejszy i może zabrać sporo czasu. Takiego zakupu nie unikniesz, jeśli zależy Ci na wysokiej jakości dźwięku w aucie. Z dobrym nagłośnieniem każda podróż będzie o wiele przyjemniejsza. Jaki sprzęt to umożliwi? Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

 

Ranking radioodtwarzaczy samochodowych – radio 1DIN czy 2DIN?

Niełatwo jest wybrać dobre radioodtwarzacze samochodowe. Ranking tych sprzętów może zawierać zarówno radia typu 1DIN, jak i 2DIN. Jaka jest między nimi różnica?

Radio 1DIN to podstawowe radio, które można wykorzystać do wyposażenia samochodu. Należy jednak pamiętać, że tego typu radia nie będą służyć rozbudowanymi i skomplikowanymi funkcjami. Wskazuje na to standardowy rozmiar radia – wymiar podstawowy. Można je zamontować praktycznie w każdym modelu auta.

Decydując się na radio typu 1DIN nie można liczyć na rozbudowane funkcje. Jakość dźwięku również nie jest na najwyższym poziomie i praktycznie nie różni się pomiędzy poszczególnymi modelami.

Jeśli zależy ci na wysokiej jakości dźwięku i dodatkowych funkcjach, postaw na radio typu 2DIN. Ten standard można opisać jako podwójny 1DIN, ponieważ zajmuje dużo więcej miejsca. Wszystko za sprawą dużego wyświetlacza, dzięki któremu można korzystać z wielu dodatkowych funkcji. Radio typu 2DIN będzie wymagało większego otworu oraz zastosowania specjalnych ramek do montażu. W niektórych przypadkach konieczne będzie również zastosowanie specjalnych adapterów. Dzieje się tak, gdy producenci samochodów chcą celowo utrudnić wymianę fabrycznego radia, stosując specjalne kostki połączeniowe.

 

Radioodtwarzacze samochodowe 2DIN – zalety

Kupno radia w standardzie 2DIN oznacza dostęp do wielu różnych funkcji, które są niedostępne w podstawowym rozwiązaniu.

Pierwszą zaletą radia typu 2DIN, która od razu rzuca się w oczy, jest duży ekran. Sprawia on, że wszystko jest bardziej czytelne. Obsługa radia staje się jeszcze przyjemniejsza – przeglądanie biblioteki muzyki może odbywać się w wyjątkowo czytelny sposób. Będzie ważnym elementem szczególnie wtedy, gdy posiadasz kamery cofania – duży wyświetlacz nie pozwoli Ci przeoczyć żadnej przeszkody. Ekran dodatkowo dopełnia wnętrze auta, tworząc z nim spójny i elegancki wygląd. Jeśli zależy Ci na wyjątkowej przejrzystości, wybierz model o powiększonym ekranie. Siedmiocalowy wyświetlacz modelu Vordon Canadian AC-8202A to sposób na czytelne treści i wysoki komfort użytkowania.

Standard 2DIN umożliwia korzystanie z wielu dodatkowych funkcji. Większość tego typu urządzeń wyposażonych jest w możliwość łączenia się ze smartfonem za pomocą Bluetooth lub Wi-Fi. Posiadasz iPhone’a? Zdecyduj się na radio 2DIN z wbudowaną funkcją Apple CarPlay, która pozwoli Ci na wygodne słuchanie muzyki z wykorzystaniem biblioteki ze smartfona. Taką opcję oferuje radioodtwarzacz Kenwood DDX318BT. Korzystając z tego modelu możesz również łączyć się ze swoim telefonem za pomocą głosu.

Duży ekran warto połączyć z wbudowaną nawigacją, która znacząco ułatwi podróżowanie. To rozwiązanie niemożliwe do zastosowania w przypadku tradycyjnego radia 1DIN, dlatego warto wybrać jego podwójną opcję. W tym przypadku dobrym wyborem będzie Sony XAV-AX200 z dużym wyświetlaczem i wbudowaną nawigacją, którą można sterować głosem za pomocą Apple CarPlay.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie radia 2DIN?

Wybór wśród modeli radia w tym standardzie jest bardzo szeroki, dlatego nietrudno o wątpliwości. Jakie radio 2DIN wybrać?

Wybierając odpowiedni sprzęt zwróć uwagę na to, czy posiada on port USB lub AUX, który umożliwi Ci podłączanie innych urządzeń. W modelu JVC KW-R520 podłączysz smartfon korzystając z wbudowanego gniazda AUX bez strat w jakości dźwięku. Port USB pozwala na podłączenie kolejnego sprzętu, takiego jak nośnik pamięci.

Kupując radio 2DIN, zwróć uwagę na sposób sterowania nim. W zależności od swoich potrzeb, wybierz opcję z przyciskami lub ekranem dotykowym.

Istotnym dodatkiem będą wbudowane zabezpieczenia. W modelu ALPINE IVE-W560BT znajdziesz możliwość założenia blokady kodem PIN, która ochroni Cię przed ewentualną kradzieżą.  Radia w standardzie 2DIN posiadają wiele funkcji – wybierz te, które są dla Ciebie najważniejsze.

Powiązane artykuły