czesciskody.pl

Twój ulubiony blog!

Jak zainstalować PrestaShop?

Sklep internetowy jest niewątpliwie jednym z najważniejszych elementów, o jakim musimy pomyśleć, jeśli chcemy zacząć sprzedawać on-line oferowane przez nas produkty. Żadna inna forma oferty sprzedaży internetowej nie zagwarantuje nam bowiem takich efektów jak dobrze wypozycjonowany e-sklep. Natomiast w szybkim i bezproblemowym założeniu go i utrzymaniu pomocne może być oprogramowanie typu PrestaShop. O tym, jak zainstalować PrestaShop na serwerze w dalszej części artykułu.

Pierwsze kroki w e-sprzedaży

Rynek e-commerce, czyli handlu elektronicznego uległ na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat ogromnemu rozwojowi. O dynamicznym wzroście znaczenia branży e-commerce może świadczyć rokroczny kilkudziesięcioprocentowy wzrost ludzi korzystających z jej zalet. Dotyczy to zarówno strony sprzedażowej, jak i klientów. Jak grzyby po deszczu rosną więc też firmy oferujące kompleksową obsługę sklepów internetowych. Formatów, jakie mamy do dyspozycji w kwestii założenia takiego sklepu, jest kilka. Możemy oczywiście starać się samemu go stworzyć i zająć się jego optymalizacją i pozycjonowaniem. Trzeba być w tym przypadku jednak świadomym, że takie zadania były łatwiejsze do zrealizowania kilkanaście lat temu. Obecnie obszar wiedzy związanej z tajnikami pozycjonowania stron i ich obsługi musi być dość obszerny, ażeby samemu efektywnie założyć e-sklep. Z pomocą przychodzą więc firmy oferujące oprogramowania do tworzenia i rozwijania własnego e-biznesu, takie jak PrestaShop.

Odpowiednia optymalizacja e-sklepu

Optymalizacja sklepu internetowego powinna odbywać się wielopłaszczyznowo. Dobrze zoptymalizowana strona powinna charakteryzować się relatywnie szybkim czasem ładowania, wysoką funkcjonalnością. Również optymalne działanie serwera czy baz danych jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania sklepu w sieci. O wszystkich tych składowych optymalizacji przeczytamy pod adresem http://convertis.pl/optymalizacja-prestashop/.

Zakładamy własny e-sklep

Przyszedł więc czas na założenie wymarzonego sklepu internetowego. Zależy nam naturalnie, żeby proces ten odbył się sprawnie i w jak najbardziej dogodny dla nas sposób. Chcemy przecież jak najszybciej zająć się właściwym procesem sprzedaży. Rodzi się w nas w tym momencie pytanie: od czego zacząć? Nie trzeba tutaj wielce się głowić, wystarczy wiedzieć tylko jak zainstalować PrestaShop. A na ten proces składa się kilka prostych czynności.

PrestaShop możecie zainstalować na posiadanym przez nas serwerze lub bezpośrednio na swoim komputerze. Jeżeli będziemy zamierzali wprowadzać modyfikacje do oprogramowania, tworzyć własne moduły lub szablony, wtedy lepszym rozwiązaniem może być instalacja na komputerze.

Instalacja na serwerze będzie natomiast wygodniejszą opcją dla sprzedających, gdyż sklep internetowy będzie łatwo dostępny do testów. Szczegółowe informacje jak zainstalować PrestaShop na serwerze znajdziemy na stronie internetowe prestashop.pl.

Powiązane artykuły