czesciskody.pl

Twój ulubiony blog!

Jak załozyć biuro rachunkowe?

W dzisiejszych czasach otwieranie swojej własnej działalności staje się niezwykle popularne, a do tego jak się okazuje również opłacalne. Wiele osób zainteresowanych założeniem własnego biznesu zastanawia się nad jego konkretnym rodzajem, a mianowicie biurem rachunkowym. Jak można się spodziewać, podstawą do rozpoczęcia takiej działalności jest wiedza na temat finansów, ale czy to wystarczy? Jakie inne kryteria trzeba spełnić i o co zadbać, aby móc założyć swoje własne biuro rachunkowe?

Prowadzenie każdej działalności gospodarczej wymaga precyzyjnej dbałości o rozliczanie finansów i dopełnianie wszystkich obowiązków formalnych, w tym podatkowych. Nie każdy ma do tego zdolności, a przede wszystkim kompetencje i przyda mu się profesjonalna pomoc biura rachunkowego, które zajmie się wszystkimi niezbędnymi kwestiami.

Dobre biuro rachunkowe – Łódź

Zapotrzebowanie na usługi, jakie świadczy taka instytucja, nie słabnie, a wręcz przeciwnie ciągle rośnie, dlatego założenie swojego biura rachunkowego to świetna i bardzo opłacalna decyzja. Jak to zrobić? Tego właśnie dowiesz się z poniższego artykułu.

Jak założyć biuro rachunkowe? Na samym początku warto wspomnieć, że wraz z ustawą o deregulacji z 2014 roku firmy jednoosobowe, zajmujące się doradztwem rachunkowym mogą funkcjonować bez certyfikatów. W praktyce oznacza to, że zawód księgowego został zwolniony z konieczności posiadania jakichkolwiek zaświadczeń, co niezwykle ułatwia założenie swojego biura rachunkowego. Może je odtworzyć praktycznie każdy, bez konkretnych wymagań, wiedzy, kompetencji ani wykształcenia wyższego. To świetna wiadomość, jednak warto przyjrzeć się bliżej temu, kto według prawa może starać się o założenie takiej działalności gospodarczej, ponieważ są w stosunku do tego nałożone konkretne warunki.

Po pierwsze otwarcie biura rachunkowego jest możliwe wtedy, gdy osoby, które się o to ubiegają, posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej oraz pełną zdolność do czynności prawnych. Po drugie, założenie swojego biura rachunkowego jest możliwe, gdy nie było się skazanym za przestępstwa z prawomocnym wyrokiem sądu. Mogą to być przestępstwa, takie jak: przeciwko obrotowi gospodarczemu, obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi, przeciwko mieniu oraz te, które dotyczą niezgodnego z prawem prowadzenia ksiąg

Jak otworzyć biuro rachunkowe?

Dobre biuro rachunkowe Łódź – na samym początku powinieneś wybrać formę prowadzenia działalności gospodarczej, która będzie najlepsza dla Ciebie. Masz w tej kwestii ogromny wybór, musisz jedynie pamiętać, że w tym przypadku zakazana jest spółka partnerska. Może to być jednoosobowa działalność gospodarcza, która aktualnie jest najczęściej i najchętniej wybierana, zwłaszcza w przypadku małych biur rachunkowych. Następnie do wyboru jest równie popularna spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, do której założenia będzie potrzebny kapitał początkowy i wpis do KRS. Na sam koniec, pozostaje spółka cywilna, polegająca na zawarciu umowy kilku wspólników, którzy będą odpowiadali za spółkę całym swoim majątkiem.

Powiązane artykuły