czesciskody.pl

Twój ulubiony blog!

Team Viewer – co to za program?

Lubimy mieć wszystko pod ręką, dlatego łatwo przyzwyczailiśmy się do zdobyczy XXI wieku i dziś z trudem potrafimy wyobrazić sobie świat bez Internetu, laptopa czy smartfona. Praca zdalna – czyli taka, którą można wykonywać z dowolnego miejsca, byle tylko z dostępem do Internetu – staje się coraz bardziej popularna. Prowadzenie firmy to nie tylko nadzór nad wieloma pracownikami, ale też kontrola nad urządzeniami – od tych najprostszych po specjalistyczne. A jeśli chcemy mieć łatwy dostęp z jednego miejsca do wszystkich urządzeń – od mobilnych po stacjonarne – to z pewnością pomoże nam program TeamViewer.

TeamViewer co to jest?

W skrócie to oprogramowanie do łączności zdalnej, które umożliwia korzystanie z zasobów i funkcji jednego urządzenia (komputera, laptopa, telefonu, itp.) przy pomocy innego. TeamViewer, za sprawą technologii opartej o pracę w chmurze, pozwala na zdalną obsługę online urządzeń, które są ze sobą połączone. Warunkiem jest zainstalowanie programu i sparowanie urządzeń. W taki oto sposób, na przykład używając smartfona, możemy mieć dostęp do wszystkich plików pozostających na dysku laptopa.

Program powstał w 2005 roku i od tego czasu jest systematycznie rozwijany. Korzysta z niego wiele renomowanych firm, ma ponad 600 000 klientów, zainstalowany jest na ponad 320 milionach urządzeń, a łączna ilość pobrań przekracza 2,5 miliarda. Co ciekawe, TeamViewer przeszedł nawet próbę w kosmosie, gdzie połączono się z komputerem będącym na stacji kosmicznej.

TeamViewer po co?

Zastosowań jest wiele. Chociażby bardzo szybka i efektywna pomoc zdalna. Jeśli zdarzy się jakaś awaria – coś przestanie działać albo nie będzie działać tak, jak powinno – to zamiast wzywać specjalistę, wystarczy, że przy pomocy programu TeamViewer przekażemy mu zdalny dostęp do naszego urządzenia. Pracownik wsparcia technicznego, widząc nasz ekran i kontrolując naszą mysz oraz klawiaturę, będzie mógł szybko ustalić przyczynę usterki. Naprawdę wiele problemów można rozwiązać zdalnie w bardzo krótkim czasie.

Jeśli jesteśmy w podróży, na wyjeździe służbowym, czy chcemy po prostu pracować z domu, to przy pomocy programu TeamViewer możemy w łatwy sposób połączyć się z urządzeniami, które są nam niezbędne w pracy, jak, dajmy na to, biurowy komputer. TeamViewer zapewnia bezpieczny dostęp, przy nawiązywaniu połączenia nie jest wymagany VPN, nawet jeśli łączymy się z Internetem przez sieć publiczną.

TeamViewer daje duże możliwości!

Dzięki oprogramowaniu możemy kontrolować zdalnie zarówno komputery (PC i laptop), jak i urządzenia mobilne – smartfony i tablety – dzięki opcji dodatku zapewniającego wsparcie dla urządzeń mobilnych. Jeśli chcemy coś szybko sprawdzić telefonu, to korzystając z aplikacji dla systemów iOS i Android, bez problemu uzyskamy dostęp do naszych plików, czy też uruchomimy potrzebny nam w danym momencie program. Producenci postarali się, aby ich produkt był dostępny dla różnych typów urządzeń. TeamViewer 15 możemy zainstalować na urządzeniach z systemami:

  • Windows
  • Mac (Apple)
  • Linux
  • Chrome OS
  • Raspberry Pi
  • Android
  • iOS

Należy też wspomnieć, że oprogramowanie jest płatne. Natomiast jeśli chcemy jedynie sprawdzić TeamViewer’a, mamy możliwość skorzystania z bezpłatnej wersji próbnej, ale gdy zdecydujemy się na wykupienie licencji, uzyskamy dostęp do wielu dodatkowych funkcji. TeamViewer QuickSupport pozwala na błyskawiczną obsługę zdalną pulpitu. Dzięki TeamViewer Host uzyskamy stały dostęp do nielimitowanej ilości komputerów typu MAC lub PC, co bardzo ułatwia pracę przy konserwacji i monitorowaniu serwerów. TeamViewer Meeting to dodatkowa funkcja ułatwiająca komunikację ze współpracowaniami czy też z klientami.

Podsumowując TeamViewer to program służący do zdalnej obsługi różnego typu urządzeń. Dzięki niemu uzyskamy dostęp do naszych narzędzi pracy z dowolnego miejsca. Nie sposób zaprzeczyć, że to znacznie ułatwia pracę w wielu branżach. Mam nadzieję, że wyczerpująco odpowiedziałem na pytanie: TeamViewer co to? Teraz wystarczy, że Ty odpowiesz, czy jest to program dla Ciebie.

 

Powiązane artykuły