czesciskody.pl

Twój ulubiony blog!

W co bawić się z dziećmi w ogrodzie?

Bez względu na to, jaki ogród jest – mniej lub bardziej obsadzony roślinami, może być miejscem niezapomnianych zabaw. Coraz cieplejsze i dłuższe dni zachęcają do odkrywania różnorodnych tajemnic w trawie, na drzewach czy wśród kwiatów. Dziecięca, niczym nieskrępowana wyobraźnia zdecydowanie pomaga w wymyślaniu coraz to nowych zabaw.

 

Dorośli jak najbardziej mogą uczestniczyć w zabawach dla dzieci w ogrodzie. Nie ma nic fajniejszego, niż wspólny, rodzinny czas pełen uśmiechów i dobrej energii. Często też można wspomóc najmłodszych w wymyślaniu różnych aktywności na świeżym powietrzu. Szukając inspiracji, zajrzyj na  https://maludas.pl/c/77/gry-ogrodowe-zabawki-ogrodowe-zabawki.html. Wśród szerokiego wyboru artykułów każdy znajdzie coś dla swojej rodziny, sprawiając, że zabawy ogrodowe dla dzieci będą jeszcze ciekawsze.

Zabawy w ogrodzie dla dzieci z wykorzystaniem wody

Chyba nie ma dziecka, które nie lubi zabaw związanych z wodą. Możliwość przelewania, podlewania, mieszania i rozchlapywania cieczy jest bezcenna. Ciepłe dni tym bardziej zachęcają do wykorzystania różnych stołów specjalnie przygotowanych do zabawy wodą oraz niejednokrotnie piaskiem. Można też samemu lub z pomocą dziecka stworzyć wodny tor lub stolik. Takie miejsce jest idealne do organizowania wyścigów albo sprawdzania, ile dana łódka potrafi pomieścić ładunku przed zatonięciem. Pomysły na zabawy na dworze z wykorzystaniem wody nie muszą się ograniczać do wyżej wymienionych propozycji. Dzieci zawsze chętnie wezmą udział we wzajemnym oblewaniu się cieczą lub bieganiu pod uruchomionymi zraszaczami.

Kilka pomysłów na zabawy ogrodowe dla dzieci, gdy doskwiera upał

Gdy temperatura jest za wysoka na bardzo aktywne spędzanie czasu, można zabrać koc i urządzić piknik. Już samo przygotowywanie jedzenia może być świetną zabawą. Urozmaiceniem mogą być czytane książki lub różnorodne gry planszowe i nie tylko. Każda rodzina ma jakieś ulubione planszówki, karcianki czy popularne wieże z drewnianych klocków sprawdzające zręczność graczy. Zawsze można też leżeć i patrzeć na chmury, nadając im kształty lub udawać, że koc to tratwa dryfująca na morzu. Wspólne odpoczywanie to także świetna okazja, aby każdy mógł przedstawić swoje pomysły na zabawy na dworze. Opcji istnieje naprawdę wiele.

Piłka jako podstawowa zabawka ogrodowa

O wszechstronnym wykorzystaniu piłki raczej nie trzeba nikogo przekonywać. Zabawy do ogrodu dla dzieci to nie tylko kopanie jej do bramki lub rzucanie do kosza. Trzeba przy tym zauważyć, że w zależności od powierzchni ogrodu, jaką dysponujesz, bez problemu znajdziesz odpowiedniej wielkości bramkę lub kosz na specjalnym stojaku. Dużo osób, zarówno tych starszych, jak i młodszych chętnie zagra w mini golfa, do którego można kupić różne akcesoria. Coraz popularniejsze są także boule idealne do ogrodu i nie tylko. Kręgle to również świetna rozrywka, idealna do rozegrania rodzinnych zawodów. Jeśli mamy wystarczająco miejsca, to warto rozciągnąć siatkę nie tylko do siatkówki, ale także badmintona.

Gry i zabawy zręcznościowe

Nie można zapominać o grach i zabawach zręcznościowych lub wymagających skupienia oraz cierpliwości. Można by tutaj wymienić wszelkiego rodzaju rzucanie do celu. Tego typu rozrywka świetnie sprawdzi się w trakcie imprezy urodzinowej dla dziecka. Bez względu na to, czy są to kółka, jakimi trzeba trafić na drążki, czy woreczki, które muszą wylądować w odpowiednim, specjalnie do tego wyznaczonym miejscu. Do zabaw zręcznościowych można też zaliczyć chodzenie na szczudłach – ta aktywność zawsze fascynuje i kusi, żeby spróbować. Oczywiście do zabawy dla dzieci w ogrodzie przeznaczone są specjalne szczudła. Dzieci bardzo lubią tory przeszkód, gdzie trzeba wykazać się nie tylko sprawnością, ale też opanowaniem.

Ponadczasowe zabawy na świeżym powietrzu

Chyba nikogo nie trzeba zachęcać ani przekonywać do zwykłej skakanki. Przy odrobinie inwencji nie musi służyć tylko do skakania dla jednej osoby. Można ją wykorzystać np. jako linę do przeciągania. Inny, uwielbiany przez dzieci klasyk stanowią także bańki mydlane w każdym wydaniu. Dostępne są specjalne zestawy do puszczania dużych baniek, których robienie nie jest trudne.

Powiązane artykuły