czesciskody.pl

Twój ulubiony blog!

Ile zarabia rzeczoznawca majątkowy?

Na polskim i międzynarodowym rynku pracy dostępnych jest wiele różnych zawodów, które umożliwiają zarabianie mniejszych, jak również większych pieniędzy. Do grona godnych zainteresowania stanowisk i form działalności można zaliczyć profesję rzeczoznawcy majątkowego. Jest to zawód zaufania publicznego, który wiąże się ze spełnianiem określanych wymogów oraz z koniecznością zdania specjalnych egzaminów nadających uprawnienia. Pomimo sporych wymagań zarobki rzeczoznawcy majątkowego przyciągają wielu ludzi, którzy są zainteresowani wyrobieniem uprawnień i prowadzeniem takiej działalności.

Rzeczoznawca majątkowy – Nowa Sól i inne miasta. Czym zajmują się tacy fachowcy?

Głównym zadaniem rzeczoznawcy majątkowego jest ustalanie wartości określonych nieruchomości. Jest to więc dobra praca szczególnie dla osób, które skończyły studia na kierunku ekonomicznym, który świetnie przygotowuje osoby do zawodu z zakresu ustalania wartości majątku. Ogólnie rzecz biorąc, rzeczoznawca majątkowy jest odpowiedzialny za przygotowywanie ekspertyz oraz opracowań związanych z następującymi kwestiami:

  • skuteczność inwestowania w nieruchomości i ich rozwój,
  • rynek nieruchomości i doradztwo w tym zakresie,
  • finansowe skutki zmiany i uchwalania planów miejscowych,
  • ustalanie wartości nieruchomości dla inwestora prywatnego,
  • wycena nieruchomości zaliczanych do środków trwałych lub inwestycji zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości,
  • ustalanie wartości bankowo-hipotecznej nieruchomości.

Jak zostać rzeczoznawcą majątkowym w Nowej Soli i innych miastach?

Zawód rzeczoznawcy majątkowego jest ściśle regulowany w ramach przepisów obowiązujących w naszym kraju. Aby wykonywać taki zawód, konieczne jest ukończenie odpowiednich studiów oraz posiadanie pewnej praktyki zawodowej. Istotne jest też podejście do postępowania kwalifikacyjnego, które kończy się zdanym egzaminem. Sam egzamin składa się z części pisemnej obejmującej różne testy wielokrotnego wyboru składające się z 90 pytań. Do zaliczenia tej części egzaminu, należy uzyskać przynajmniej 65 na 90 punktów. W przypadku niezaliczenia egzaminu kandydat ma prawo do kolejnego podejścia. Oprócz tego konieczne jest zaliczenie egzaminu ustnego. Zaliczony egzamin kończy się uzyskaniem licencji rzeczoznawcy majątkowego w Nowej Soli oraz innych miejscowościach.

Zarobki rzeczoznawców majątkowych – podstawowe informacje

Jednym z czynników wpływających na wzrost popularności tego zawodu jest fakt, że dzięki niemu można uzyskać całkiem spore zarobki. W Internecie można znaleźć dość precyzyjne statystyki mówiące o tym, że około 25% osób reprezentujących ten zawód zarabia kwoty przekraczające poziom 7600 zł miesięcznie. Uśredniona wartość zarobków w tym zawodzie sięga około 6000 zł miesięcznie, a tylko około 25% rzeczoznawców zarabia tylko 4800 zł brutto, co również nie jest niską kwotą w polskich realiach. Więcej informacji na temat rzeczoznawców majątkowych w Nowej Soli i całej Polsce oraz związanych z uprawnieniami rzeczoznawców, można znaleźć w Internecie.

Powiązane artykuły