czesciskody.pl

Twój ulubiony blog!

Jak zaprojektować nowoczesny ogród?

Ogród to wyjątkowe miejsce, które gwarantuje Ci możliwość relaksu oraz odpoczynku w towarzystwie najbliższych. Istnieje naprawdę wiele możliwości, jeśli chodzi o odpowiednią aranżację nowoczesnego zielonej przestrzeni. Kluczem do stworzenia idealnego ogródka jest rozplanowanie wszystkich działań. Istotne będą koszty oraz zamysły dotyczące tego, co dokładnie wykonasz. Jeśli ten temat jest dla Ciebie interesujący, to trafiłeś idealnie, ponieważ w tym artykule dowiesz się, jak wykonać nowoczesny ogród, który spełni Twoje wszystkie oczekiwania oraz, czy warto skorzystać z usług firm oferujących zakładanie ogrodów w Mosinie.

Nowoczesne projektowanie ogrodów – Mosina

Modernistyczny ogródek możesz wykonać sam poprzez jego rozplanowanie lub zlecić to zadanie ekspertom. Świetnym przykładem będzie wykorzystanie usług specjalistów oferujących projektowanie ogrodów w Mosinie w nowoczesnym stylu. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu i z pewnością będziesz zadowolony z rezultatów. Poniżej znajdziesz także kilka cennych porad, które pomogą Ci samodzielnie stworzyć ogród Twoich marzeń.

1. Postaraj się, aby projekt nie odbiegał od wystroju domu

Podejście do projektowania nowoczesnego ogrodu wymaga pewnej ręki i jasnej wizji. Tam, gdzie to możliwe, styl powinien być zgodny z okresem oraz architekturą posesji, aby nie wyglądał na wymuszony. Nowoczesny układ ogrodu wymaga silnej, wyrafinowanej struktury, która wykorzystuje geometryczne kształty dla śmiałego, spójnego planu. Następnie można go zmiękczyć za pomocą nasadzeń i tekstur. Wykorzystanie efektownych motywów można przeprowadzić w pionie za pomocą geometrycznych struktur, takich jak łuki.

2. Wkomponuj rośliny w nowoczesność

Najlepszym oraz podstawowym pomysłem na użycie roślin w modernistycznym ogrodzie będzie trawa. Jej źdźbła dobrze wyglądają przez cały rok i upraszczają kolorystykę całego miejsca. Ponadto, jeśli rośliny będą odpowiednio oraz kreatywnie rozmieszczone, to mogą stworzyć iluzję optyczną, która znacznie powiększy powierzchnię ogrodu. Kolejnym krokiem będzie odpowiednie dobranie traw pod względem kolorystyki pozostałych ozdób tak, aby nie odbiegać od barw pozostałych części zielonej przestrzeni. Następny element stanowi odpowiednie dobranie donic. Do kluczowych kryteriów zalicza się tu rozmiar, kolor oraz bardzo istotną kwestię, czyli wzór.

3. Stwórz zrównoważony projekt.

Podczas gdy współczesne ogrody są na ogół definiowane przez precyzyjną geometrię, ważne jest, aby uzyskać właściwą równowagę między twardymi elementami krajobrazu, a nasadzeniami oraz stworzyć przestrzeń, w której rośliny będą rosły bez ograniczeń. W mniejszych ogrodach dbałość o szczegóły ma ogromne znaczenie, ponieważ jest znacznie bardziej prawdopodobne, że wszystko będzie o wiele bardziej widoczne. Istotne w tym przypadku okazuje się także oświetlenie ogrodowe. Nowoczesne źródła światła są niezbędnym elementem i mogą być używane do teksturowania twardego krajobrazu. Wybierz oświetlenie, które wtapia się w otoczenie albo użyj go jako punktu centralnego.

Powiązane artykuły