czesciskody.pl

Twój ulubiony blog!

Pierwszy tablet – jaki wybrać?

Tablety to na tle innych urządzeń przenośnych dosyć świeże rozwiązanie. Pierwsze tego typu urządzenia na większą skalę pojawiły się wraz z narodzeniem się systemów Android oraz iOS. Początkowo oprogramowanie to było znane jednak głównie pierwszym użytkownikom smartfonów w okolicach roku 2006-2007, a tabletowa rewolucja przyszła nieco później. Różni producenci nieśmiało sondowali rynek czy tego typu urządzenie się przyjmie, jednak jeden z nich – Apple – postanowił nie czekać i już w 2010 roku firma ta pokazała światu pierwszego iPada, co na zawsze zmieniło rynek przenośnych urządzeń. Dziś tablety są bardzo powszechne i wielu osobom na co dzień zastępują laptopa, czy nawet komputer stacjonarny. Są to urządzenia coraz bardziej rozbudowane, posiadające ogromne możliwości i bardzo wydajne. Ze względu na to, że obecnie na rynku znajduje się mnóstwo sprzętów tego typu, osoba, która ma z nimi styczność po raz pierwszy, może mieć niemały problem z wyborem. Z tego względu postanowiliśmy przygotować zestawienie świetnych tabletów, które może pomóc w podjęciu właściwej decyzji. Zapraszamy do lektury poniższej treści.

Jaki tablet wybrać?

Zanim przedstawimy konkretne urządzenia i zapoznamy się z ich specyfikacjami, warto zapoznać się z elementami, na które warto zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu. Po pierwsze; rozmiar tabletu. To jaka jest przekątna ekranu stanowi główny czynnik zakupowy wśród wielu osób. Chcemy bowiem konsumować treści komfortowo, bez potrzeby wytężania wzroku. Optymalnym rozmiarem jest około 10 cali, jednak można spotkać modele po 12 i 13 cali. Po drugie – pamięć wewnętrzna. Również stanowi bardzo istotną kwestię podczas podejmowania decyzji. Rachunek jest tutaj prosty – im więcej, tym lepiej. Całkiem sporo osób zwraca również uwagę na kwestie łączności (bluetooth, wi-fi, sieć komórkowa), a także aparaty fotograficzne. Wybierając tablet, warto skupić się na tych cechach sprzętu, na których najbardziej nam zależy.

iPad 9 generacji (10,2 cala)

Dziewiąta rewizja jednego z najpopularniejszych urządzeń przenośnych na świecie. Apple nie zawodzi – sercem najnowszego modelu bazowego iPada jest chip A13 Bionic wspierany przez 4 gigabajty RAMu i pamięć wewnętrzną do wyboru 64 lub 256 gigabajtów. Całe urządzenie obsługuje się z poziomu ekranu dotykowego z wyświetlaczem Retina oraz znajdującego się w dolnej części ramki urządzenia przycisku Touch ID z czytnikiem linii papilarnych.

Xiaomi Pad 5

Xiaomi szturmem wdarło się na rynek w Polsce i cały czas zdobywa popularność, a wszystko za sprawą wysokiej jakości urządzeń, które są często wybierane przez wiele osób ze względu na swoją trwałość i jakość wykonania. Xiaomi Pad 5 nie odstaje od konkurencji – świetny ekran o wysokiej rozdzielczości, doskonałe parametry techniczne i system Android – wszystko działa sprawnie i bardzo szybko.

Samsung Galaxy Tab S7 FE

Firma Samsung jest obok marki Apple jednym z czołowych światowych dostawców urządzeń mobilnych i nie tylko. Nie dziwi więc, że również włączyła się do walki o tron na rynku tabletów. Tablet marki Samsung, model Galaxy Tab S7 FE, którego recenzję można znaleźć tutaj: https://nakrecsienabiznes.com.pl/recenzje/samsung-galaxy-tab-s7-fe/ nie ma się czego wstydzić na tle konkurencji. To naprawdę nowoczesne urządzenie, wykonane z wysokiej jakości materiałów, zasilane potężnymi podzepsołami – zdecydowanie warto zastanowić się nad nim, planując zakup tableta.

Powiązane artykuły